KATATONIA (swe)

Tänaseks juba üle veerandsajandi aktiivselt tegutsenud ja sealjuures kümme albumit välja andnud Katatonia on muutunud legendiks kauaaegsete metalisõprade seas ning aina enam armastatakse neid ka progemaailmas. Ikka inimhinge piinatumale küljele keskenduvad laulutekstid väljendavad Katatonia loomingu ilu ning valu, mis ühendavad bändi teekonda juba aastakümneid jälginud austajaid uutega.

 
NO-BIG-SILENCE (est)

Nad on tagasi Hard Rock Laagris! Üheksakümnendate keskpaigas Aggressorist välja kasvanud Eesti tantsumetali lipulaev No-Big-Silence leiab peale viit aastat tee tagasi laagrisse. See äärmiselt hoolikalt esinemisi valiv ning oma erakordsete live’de poolest ka väljaspool piire tuntud bänd pakub ka seekord publikule show’d, mis veel kauaks kummitama jääb.

 
ARCTURUS (nor)

Eelmisel aastal peale pikka pausi uue plaadiga välja tulnud Arcturus on alguse saanud Norra black metal lainest ja koondab endas muusikuid, kes on pärit tuntud bändidest nagu Dimmu Borgir, Mayhem, Ulver ja Ved Buens Ende. "Arcturus on legend, kus Sverdi eestvedamisel saavad kokku geniaalsus ja hullumeelsus," kirjeldab bändi nende plaadifirma. “Arcturuse looming on kui sööst läbi tähistaeva!"

 
ASPHYX (ned)

Hollandist pärit Asphyx köidab aga eelkõige death metali fänne, kes hindavad otsekohest lähenemist ja tahumatust, mis selle muusikastiili '90 aastatel suureks tegid. Karismaatilise vokalisti Martin van Druneni eestvedamisel tegutsev nelik andis tänavu välja uue albumi "Incoming Death", mis on pälvinud kiidusõnu nii fännidelt kui kriitikutelt ja on näide sellest, kuidas siiras vana on kõige ehedam.

 
LOITS (est)

Kaheksa aastat tagasi peatas Loits Hard Rock Laagris aja ja pani publiku ühes rütmis hingama. Rohkem ei ole Loitsu enam Laagris nähtud. "LOITS 20" juubelikontsert Tapperis lõpetas vaikiva ajastu ja näitas, et grenaderid on taas millekski suureks valmis ja seda ei tule teil enam järgmised kaheksa aastat oodata!

 
HATE (pol)

Hate on olnud alati ekstreemse ja patuse metali raevukas eestkõneleja ning on mänginud suurt rolli tänapäeva Poola metali vormimisel. Juba 1990. aastal loodud bänd tegutseb seni väsimatult liidri Atf Sinneri juhatusel, mängides tumedat apokalüptilist death metalit. Hate sai tõelise hoo sisse sellel milleeniumil, viies bändi tuuridele nii Euroopas kui ookeani taga Põhja- ja Lõuna-Ameerikas.

 
SHOWER (est)

Hard Rock Laagril on viimastel aastatel olnud au tuua rahvani bändid, kes on selleks puhuks kas ekstra uuesti kokku tulnud või alustanud jälle sihikindlat tegutsemist. Aggressor, algusaastate Forgotten Sunrise, Rattler - kõik nad on olnud omas ajas teerajajad ning inspireerinud tänapäevaseid tegijaid. Võib julgelt öelda, et neile oli suureks eeskujuks Eesti thrash-metali üks ja ainus lipulaev Shower.

 
GORESOERD (est)

Goresoerd sai alguse kahe mehe soovist eksperimenteerida grindcore radadel ja tänaseks on projektist saanud nutikas, armutu ja teravmeelne löögirusikas Eesti skene ekstreemsemas otsas. Nende muusika on kui lõppematu pidusöök, mille erinevad käigud sisaldavad nii peavoolurokki kui crust hardcoret. Oma tegutsemisaja jooksul on välja antud 4 täispikka albumit, millest viimane on“Antikeha”.

 
SANCTIMONY (lat)

Aastal 1994 Riias death metal bändina alustanud viisik leidis peagi tee rokenrolli juurde ja tänapäeval mängivad nad raskelt gruuvivalt meloodilist metalit, mil stiilinimeks death'n'roll. Kodumaal on nad jaganud lava selliste suurnimedega nagu Whitesnake, Judas Priest, Zakk Wylde, Mustasch jpt. Eelmisel aastal anti pärast ülipikka pausi välja ka värske plaat nimega "Unholy Five".

 
NORDJEVEL (nor)

Nordjevelile panid 2015. aastal alguse huvist muusika, okultismi ja Norra black metali siseringi vastu. Peatselt astus kampa trummar Frederik, kelle kanda on rütmiosakond ka legendaarses Mardukis. Bassil lisandus DzeptiCunt, kitarristiks tuli Noralf ja nii sai Nordjevelist pidurdamatu ühtne tervik, millel on väljas omanimeline debüütplaat maineka Osmose Recordsi alt ning esinemiskoht Hard Rock Laagris!

 
HERALD (est)

Herald on bänd, mis täidab Eesti muusikamaastikul tõelise, tõupuhta heavymetali sektorit.2016. a andis bänd välja duubelLP “Masin”, mis oli loogiline jätk aasta varem ilmunud CDformaadis albumile, millega tähistati bändi 15. tegutsemisaastat. Album sai väärika tunnustuse Eesti Muusikaauhindadel võites “Aasta Metalalbumi” tiitli.

 
DND (est)

Tartust pärit, vahepeal Inglismaal tegutsenud DND on kodumaal tagasi olnud juba viis head aastat. Meloodilist ja tumedat alternatiivrokki viljelev DND esines Hard Rock Laagris viimati 2012. aastal. Bändi eelmine stuudioalbum „Tulede Säras“ ilmus mõned aastad tagasi ja oli ühtlasi DND esimene täiesti eestikeelne plaat, muutudes kiirelt nii raadiojaamade kui kriitikute lemmikuks.

 
VAL TVOAR (est)

Ansamblite Soul Thrower ja Human Ground looja Tarvo Valm on justkui tõeline ühe mehe bänd – mees on suurepärane kitarrist, bassimängija, trummar, laulja ja laulukirjutaja ühe isikus. Val Tvoar on tema värskeim muusikaline eneseväljendusvorm, mis varasemalt Me Myself and I nime all paljudele muusikasõpradele ilmselt tuttav.

 
ESTONER (est)

Tegutsedes aastast 2009, mängib Estoner eksperimentaalset metalsegu doomist, progest ja psühhedeeliast. Nad on lasknud välja kaks täispikka albumit – „The Stump Will Rise“ (2012) ning „Lennud Saatana Dimensioonis“ (2016). Viimasele tehti ka tervet albumit saatev videovisuaal. Euroopat tuuritades on Estoner mänginud kokku 10 riigis ja 18 linnas.

 
PROGRESS (est)

Emakeelset retrorokki viljeleva Progressi juured ulatuvad aastasse 2009, mil trummar Mattis ja kitarrist Kristen oma lõbuks vana kooli rokkpalu jämmima hakkasid. 2014. a ilmus "Pillipuhujad" ja Progress asus tööle kohe uue materjali kallal. Värsked laulud purgis, andis bänd 2016. aasta sügisel välja teise kauamängiva „Tulejää“. Tänavu tegeleb bänd juba hoogsalt uue plaadi materjaliga.
INTACT (est)

HRL jätkab esimest korda festivalil esinevate bändide lainel, siin on INTACT! Intact murrab teed läbimatus groove metal metsas, saanuks janu kustutada vaid kord - läbi visaduse on äsja välja antud esimene EP "Chasing Shadows" ja tulevik paisatab mürisevat kui kõige kutsuvam kõu. On hetk mis ei taha sinu juurde jõuda / On tahe mis ei taha sinust lahkuda / On äng mis vajab lunastust / On üks koht mis seda vankumatult pakub!

 
SÜNGEHEL (est)

Süngehel esmakordselt Hard Rock Laagris! Elajalik ning kuri sõjadeemon Süngehel Tallinnast on pidanud ebapühasid rituaale aastast 2012. Bändi loominguks on agressiivne, toores ja vihane death metali mõjutustega black metal. Süngehel on välja andnud 2 täispikka albumit "Necromantic Blood" (debüütalbum 2015) ja "Celebration Of The Black Goat" (2016).

 
DEAD FURIES (est)

Kui sulle meeldivad Motörhead, Kiss, AC/DC ja Ramones, siis Dead Furies on Sulle. Toores ja energiline rock n´roll nii helis, kui pildis. Nad on oma ühe tegutsemisaasta jooksul andnud hulga kontserte ning avaldanud EP "Devil's Musik". 20. jaanuaril ilmus bändi esimene kauamängiv "No Talkin' All Action".

 
CONDESCENSION (est)

Narvast pärit Condescension alustas tegutsemist aastal 2014. Peale debüüt-EP "Wrath of the Skies" avaldamist ja ohtrat tuuritamist Eestis ja Lätis liitus bändiga uus vokalist Ivars Veidelis. Nagu tegusal bändil ikka, on Condescensionil olnud au juba jagada lava paljude rahvusvaheliselt tuntud artistidega. Condescensioni mängib atmosfäärilist tumedat death metalit.

 
SKY DOWN (est)

Sky Down on kui vana hea retsepti järgi tehtud metal, kus tuttavate nootide ja meloodiate najal sünnib uus tervik. Iseloomulik naisvokaal, kuid mitte sympho metal. Kõrgtehnilised soolod, kuid mitte power metal. Rasked rütmid, kuid mitte progressive metal. Sky Down on vanakooli heavy metal, mis on maitsestatud parimate vürtsidega teistest suundadest.

 
TANKIST (est)

Vaid loetud aastad tagasi oma esimese demo üllitanud ja nüüdseks end kindlalt thrashi-sõprade huviorbiidile sättinud Tankist sõidab Hard Rock Laagrisse teritatud roomikutega läbi igapäevaelu roosa udu, et anda raudse rusika hävitav löök poliitkorrektsete ilase lõua pihta. Kui 110 000 voldine kõrgepinge lühisesse hakkab lööma, saab vahelduseks nuga-kõril-seksikat kirge.
PSYCHIATRIC WARD (est)

Bänd, mis muutis rocki ajalugu, on üks teine bänd. See siin on aga Psychiatric Ward. Tuntud oma jõuliste ja meeleolukate esinemiste poolest. Ehe, vali ja aus nagu tõeline rock n roll olema peab. Siin ja seal üle 10 aasta ja nüüd Hard Rock Laagris. Möödunud kevadel sai bändi loomingu paremik ka kaantevahele nimega “After X”.

...kokku 22 bändi kahel päeval kahel laval!