PARKWAY DRIVE (aus)

Austraalia metalcore kuningas, Byron Bayst pärit Parkway Drive on tegutsenud juba pea viisteist aastat ning andnud selle aja jooksul välja viis täispikka albumit, neist viimane, “Ire”, lendas armutult 2015. aastal Austraalia albumimüügi edetabeli esikohale. Parkway Drive'i teatakse eelkõige kui edukat livebändi ning just tuuritamine on olnud paljuski nende suure populaarsuse aluseks. Seda kinnitavad väljamüüdud turneed ja peaesinejakohad mainekatel festivalidel.

 
LACUNA COIL (ita)

Itaalia stiilsest moepealinnast Milaanost pärit gooti- ja alternatiivmetali hiiglase Lacuna Coili juured ulatuvad mitme aastakümne taha. Nende šarm avaldub eelkõige kontsertidel, kus lauljate Cristina Scabbia ja Andrea Ferra tandem kuulajaid lõpuhetkeni enda lummuses hoiab. Lacuna Coili firmamärgiks on Scabbia kaunis naisvokaal, mida toetavad kaasakiskuvad rütmid, massiivsed kitarripartiid ning kummituslikult meeldejäävad meloodiad.
 

 
CROWBAR (usa)

Alistamatu lõpuboss, massiivne ja maalähedane. Madalhäälestus, raskeloomuline, mõtlik. New Orleansi laugaste vahelt Vana-Vigala jõekääru. 11 plaati ja pea kolm aastakümmet materjali ja kogemust. "Minu motoks on motorheadilik järjekindlus," räägib bändi aju Kirk Windstein, ametiks vokaal ja kitarr. "Aeglased kuid järjepidevad on alati võitjad. Head plaadid, maksimumpanus igal kontserdil ja austus fännide vastu on see, millega sa pälvid kuulajate poolehoiu.".

 
I AM MORBID (usa)

Legendaarne David Vincent mängib oma bändiga parimaid lugusid Morbid Angeli neljalt esimeselt plaadilt! Vincenti ikoonilise vokaaliga on ajalukku kirjutatud Morbid Angeli albumid "Altars of Madness", "Blessed Are The Sick", "Covenant" ja "Domination". I Am Morbidisse kuuluvad lisaks Vincentile veel Morbid Angelist tuntud trummar Tim Yeung, Bill Hudson (Trans Siberian Orchestra) ja Ira Black (Metal Church).


 
SAILLE (bel)

2009. aastal moodustatud Saille alustas sündimängija Dries Gaerdeleni sooloprojektina ning on originaalliikme lahkumisele vaatamata jäänud tänaseni truuks sümfoonilistele meloodiatele ja looehitusele. Kontrastiks armutule blastbeatile kasutab Saille loomingus palju klassikalisi keel- ja puhkpille; kohati ka meloodilisi vokaalipartiisid. Eestisse saabub Belgia viisik esmakordselt.

 
IN THE WOODS (nor)

In The Woods... on legendaarne avant-garde metali bänd Norrast. Death metal bändist Green Carnation välja kasvanud In The Woodsi... tõstsid teiste 90ndate keskpaiga black metal bändide seast esile leidlikud sündisaundid ja naisvokaal, mis koos vahelduvalt moonutatud ja puhta lauluga lõid erakordselt õõvastava atmosfääri. Tänapäeval võiks nende toonast stiili nimetada post-black metaliks ja seda ajastul, kus Norra black metali teine laine oli alles tõusuteel.

 
AJATTARA (fin)

Ajattara on Soome mütoloogias kuri metsavaim, muusikamaailmas aga teatakse Ajattarat kui Amorphise endise vokalisti Pasi Koskineni veetud kuuikut, mille muusikalised juured ammutavad jõudu Celtic Frosti ja veidi ka Samaeli stiilis tumedast metalist moodsas vormis. Ajattara saund on räpane ja kare, laulude temaatikaks kõik sünge ja surmahõnguline.

 
EVERSIN (ita)

Eversin on thrash metal bänd Itaaliast, tegutsenud aastast 2008 ja andnud maineka My Kingdom Music plaadifirma alt välja kolm stuuioalbumit ning just Hard Rock Laagri päevil peaks ilmavalgust nägema neljas, nimeks "Armageddon Genesi". Eversin tunneb end kõige kodusemalt väärikas seltskonnas ja nii on neil õnnestunud lavalaudu jagada paljude mainekate kolleegidega, nagu Death Angel, Destruction, Megadeth, Carcass, Annihilator...

 
DYING GORGEOUS LIES (ger)

Naisvokaaliga värske thrashi-viisik Saksamaalt! 2013. aastal maineka Massacre Recordsiga lepingu sõlminud DFL on oma loomingut levitanud arvukatel tuuridel, olles soojendajaks nii Euroopas kui Põhja-Ameerikas sellistele kuulsustele, nagu Testament, Sepultura, Overkill, Arch Enemy; Tallinnas võis neid näha koos Suicidal Angelsiga. 2015. aastal ilmus nende teine stuudioalbum "First World Breakdown".

 
BLINDED MEMORY (lat)

Blinded Memory mängib moodsat meloodilist metalit ja ei pelga kaasata gruuvivaid kitarrikäike ning meeldejäävaid sünditaustasid elektroonilise core osakonnast. 2010 asutatud bänd on välja andnud 2 EP'd: "Scars, Actions, Revival" (2010) ja "From The Ashes" (2013), vahele mahtus ka digisingel "The Downfall" (2011).

 
KOSMIKUD (est)

Kosmikud saabuvad Laagrisse uue materjaliga. Peale kuueaastast pausi andsid nad välja kauamängiva "Sügis sanatooriumis". Järgnes üliedukas tuur sügisel ja selle aasta kevadel. Bändi vanus läheneb kiiresti juba kahekümnendale tegevusaastale ja bändil on au teatada, et kasutatakse väärikaid lisajõude, kelleks on Eesti muusikamaailma legendid Elmu Värk ja Mati Vaarmann.

 
MUST HUNT (est)

Must Hunt paneb Laagris ränkraske rokenrolliga plahvatama korraliku püssirohutünni! Vahetu ja värske, kogemustest pakatav ning piire purustavalt ennastunustav - täpselt nii, nagu üks tõeline traadibänd kõlama peab!

 
TALBOT (est)

Talbot on elav näide sellest, kuidas kümmekond aastat kestnud ränk töö ja sihikindlus toovad tunnustuse kogu maailmas. Legendaarne, suure osa ajast ratastel viibiv kahemehe raskemuusika-tandem on võitnud muuhulgas Eesti Muusikaauhinna, Skype’i auhinna, tuuritanud mitmeid kordi Euroopas, kuid ka Jaapanis, Venemaal ja Austraalias ning esinenud muuhulgas Roskilde festivalil. Saundi poolest massiivne, maitsekalt mürasegune-psühhedeelne.

 
AGHOR (est)

Otsekohene kesk-tempo death metal uuel kujul, sest kesk-tempo on see, mis on ilma kahtluseta lihtsalt parim! Käesolev 2018. a on Aghori jaoks kõike muud kui vaikimise aasta, sest bänd on muutuste tuultes - uuenenud on koosseis ja valmis on lindistatud tuliuus ja viimast lihvi saav EP (tba), mis on oma loomult värske, aga samas vana hea 'old school death metal'

 
KURJAM (est)

Kurjam on juba üle 20 aasta kodumaist muusikapublikut ärritanud, hämmastanud ja kohati isegi rõõmustanud. Seitse albumit ja mitusada kontserti hiljem möllab Kurjam endiselt raugematu jõu ja innuga mööda kontsertlavasid, lõhkudes visa järjekindlusega inimeste arusaamu sellest, mis on või ei ole punk, tutvustades kuulajatele ajalugu ja subkultuure ning müstilisi ja müütilisi olendeid, nagu inimsööja öökull või Gunnar Graps.

 
BESTIA (est)

Bestia laulud pajatavad ammustest aegadest kui toimis ruuninõidus ja ringi hiilisid libahundid ning viirastused. Liituge Bestia metsikute meloodiate saatel meelterännakuile nendesse kadunud aegadesse. Eestikeelne ja meelne pagan black metal kooslus esitab teile lugusid oma tulevaselt kolmandalt kauamängivalt, mida ükski kõrv pole veel kuulnud ega salasilm näinud.

 
HORROR DANCE SQUAD (est)

Horror Dance Squad on Eesti modernse metali üks eredamaid tähti, kes on oma gruuviva ja agressiivse metalmuusikaga Eesti lavalaudasid lammutanud juba 2014. aasta algusest. Selle aja jooksul on bänd teinud arvukalt kontserte nii Eestis kui välismaal ning koos esinenud artistidega nagu Comeback Kid, Dead By April, Adept, Eskimo Callboy, We Butter The Bread With Butter, Deez Nuts, August Burns Red ning mänginud mainekal metalfestivalil Wacken

 
DECEITOME (est)

2015. aastal moodustatud Deceitome on 5-liikmeline bänd Tallinnast, mis koosneb Baalsebub, Nihilistikrypt, Forgotten Sunrise ja Hymenotomy liikmetest. Bändi muusikat võib kirjeldada kui uut lähenemist vanakooli death metalile, sest suur osa nende helikeelest on inspireeritud 1990ndate Stockholmi death metalist.

 
PORTREAD (est)

Portread sai alguse 2013. aastal, kui 90-ndate algul tegutsenud death metal ansambli Obscured liikmed otsustasid taas kokku tulla. Põimides kokku võimsad kitarririfid ning Anne Arraku jõulise, kõlava vokaali, jõuti meloodilise ja sümfoonilise metali kursile ja seetõttu vahetati nime. Hiljuti lisandusid bändi kurjad metalimehed Catafalci ja Nihilistikrypti ridadest.

 
SIGNS OF EXECUTION (est)

Signs Of Execution on naisvokaaliga groove-metali bänd Tallinnast. 2013 asutatud viisik väljastas esikalbumi "3 Years Later" aastal 2016 ja sai tõelise hoo sisse aasta hiljem uue vokalistiga, kelle madalad möirged ja kõrged kriisked manavad silme ette saaki rappiva marutõbise kiskja. Värske koosseisuga tuuritati Kesk-Euroopas ja astuti üles peaesinejana Valgevenes United Metal festivalil.

 
MANG ONT (est)

Mang Ont on 3-liikmeline Stoner doom/sludge bänd Tartust, keda iseloomustab madalaks tuunitud kitarride massiivne ja fuzzine, kahe kitarri ja kahe bassivõimendi, raske käega trummimängu ja droonisündi võigaste helide ning müra toores jõud. Muusikale on ka lisandunud vähesel määral kaja ja reverbirohket vokaali. Kuue tegutsemisaasta jooksul on ilmunud kaks albumit, ep 4 aastat ja lp Võhk. Ning aastal 2019 on oodata kolmanda albumi ilmumist.

 
INTREPID (est)

Intrepid on hävituspataljoni ambitsiooniga pooljagu Tallinnast, kes tulistab publiku kõrvadesse tõupuhast surma. Need noored mehed pealinnast teavad väga hästi, mis on death metal ja teevad selle teilegi toore jõuga selgeks. 2016. aastal tegutsema asunud ja juba EP avaldanud bänd sammub ambitsioonikalt täispika albumi suunas ning osa uuest materjalist jõuab lavale juba Hard Rock Laagris!

...kokku 22 bändi kahel päeval kahel laval!