ARTISTIDMETSATÖLL

Öeldakse, et Metsatöllu viimane kauamängiv stuudioalbum “Katk kutsariks” on saanud prohvetlikuks maamärgiks praegusele maailmakorraldusele. Pole sugugi kindel, kas meie oma kodumaise metalhiiu neliku sulg, mis maalib ürgeestilikke kõverpilte meie hõimude hirmudest armudeni, maalib meie elu üles tagantjärele või enne, kui meie maailm kõverdub ning eludest saab virvarr, millest ka aastatuhat hiljem räägitakse legende ning kirjutatakse lugusid. Lugusid, nagu neid mängib täna Metsatöll. Ehe ja Eesti. Laagris lubab Metsatöll soojendada üles karmimaid lugusid igast loomekihist ning luua müütilisele kutsarile endale võimalus lahkuda heaga, või muidu…
THARAPHITA

Tervelt 6 aastat on märkamatult möödunud Eesti esi-pagan-metal-bändi Tharaphita eelmisest esinemisest Hard Rock Laagris, kus esitleti ka seni viimast albumit “Ülestõus”. Selle ajaga on kogutud uusi ideid, kogemusi ja energiat, mida ollakse nüüd valmis publikusse paiskama. Sügisel juba 25.-t tegutsemisaastat tähistav bänd kannab Laagris lisaks vanale heale kraamile ette ka nii mõnegi uue loo.
GORESOERD

Goresoerd sai alguse aastal 2004 ning on alates sellest ajast olnud raudne löögirusikas Eesti metal skenes. Nende muusika on kui lõppematu pidusöök, mille erinevad käigud sisaldavad intelligentset eneseirooniat parajalt teravas kastmes. Energiast pakatavad ja meeltlahutavad kontserdid on kindlaks trumbiks bändi taskus.

Goresoerd on tuuritanud ning soojendanud selliseid tuntuid artiste nagu Amorphis, Stam1na, Napalm Death, Skalmöld ja esinenud mitmetel mainekatel festivalidel nii Eestis kui ka kaugemal. The Rockfest ja Tuska Open Air Soomes, Devilstone Open Air Leedus ja kohalik Hard Rock Laager on mõned neist. Iseseisvalt on tuuritatud korduvalt Eestis kui Euroopas.

2019 kevadel ilmus bändi viies kauamängiv “Kain”, millel lõid kaasa ka tuntud lauljad nagu Robert Linna (Elephants From Neptune) ja “Eesti otsib superstaari” saates tuntust kogunud Anne Arrak (SOLD). Kindlasti ei saa mainimata jätta fakti, et bändi viimased kolm albumit “Kain” (2019), “Antikeha” (2016) ja “Asülum” (2013) nomineeriti antud aastatel ka Eesti Muusikaauhindade kategoorias “Aasta metalalbum”.
Bändi uus video singel “Nõiaring” ilmus 30.04 koostöös Inverse Recordsiga Soomest.

Goresoerd on:
Stig Lindeberg – kitarr & taustavokaal
Eero “Nagy” Soomere – vokaal
René Jõhve – sämplid ja elektroonika
Rasmus Tauk – kitarr
Erkki-Siim Kalbus – trummid
Rauno-Marko Murakas – basskitarr

www.goresoerd.comTAAK

Eesti vanimal järjest tegutsenud doom-bändil Taak on viie liikme peale kokku rohkem kui sajandi jagu raskekõlalise alternatiivroki loomise ja esitamise kogemust. Ülesastumisel Hard Rock Laagris soovib bänd publikule esmakordselt suuremas mahus tutvustada tänavu kevadel ilmunud albumi “Põgenemiskatse” palu. Uus materjal on senisest mõtlikum, ent mitte vaoshoitum, kuna eksperimenteerib kitarripõhise kõlapildi laiendamise, meeldejäävate minimalistlike meloodiate omavahelise põimimise ning tunnetuslike seoste konstrueerimisega blues- ja post-rocki vahele, unustamata traditsioonilise death-doomi rusuvat esteetikat ja heviroki naivistlikku irooniat.DND

Tartust pärit tumedamat rokkmuusikat mängiv DND on Hard Rock Laagris juba tuttav tegija, olles esinenud 2012. ja 2017. aasta festivalil. DND viimased kaks eestikeelset stuudioalbumit „Tulede säras“ ja „Kõikide haiguste ravi“ on pälvinut kriitikutelt tunnustust, lood on leidnud laialdast mängimist raadiojaamades ja muutunud fännide lemmikuteks. Hetkel on bänd ette valmistamas järgmist stuudioalbumit, mille stiilinäiteid kuuleme kindlasti juba ka HRL-s. Vaata lähemalt siit: http://www.facebook.com/deadnextdoor/


KANNABINÕID

‘Vali’, ‘agressiivne’, ‘aus’, ‘energiline’ ja ‘kaasahaarav’ on sõnad mida tihtilugu kuuleb Kannabinõia kontserti külastajate suust ja pole kahtlustki, et Hard Rock Laager saab selle ülevõimendatud doosi kätte täies mahus. Kannabinõid loodi aastal 2009 ja sellest ajast saadik on bändis toimunud mitmeid liikmevahetusi. Viimaste aastate muudatused on toonud uue hingamise bändile, mis ei ole ka kuulajate sõnul tähelepanuta jäänud. Lisaks võimsatele ja meeldejäävatele kontsertitele tasub mainida ka Kannabinõia viimast stuudio albumit ‘3’, mis pälvis Eesti Muusika Auhindadel aasta parima metal-albumi tiitli.

FORGOTTEN SUNRISE

Juunis tähistab outdustrial/deathbeat bänd Forgotten Sunrise oma 28. sünnipäeva. Seni viimasest täispikast albumist “Cretinism” sai äsja 7 aastat ning bänd otsustas, et nüüd näevad ilmavalgust riburadapidi ilmuma hakkavad 3 erisuunalist albumit, mis kokku moodustavad terviku. Järjekorras teine ja triloogias kõige karmimakõlalisem kauamängiv peaks ilmuma esimesena selle aasta sees. Kõnealuselt tulevaselt albumilt tulevadki HRL’il esitamisele enamik lugusid, pluss valik varasemast repertuaarist, mis teemaga haakub. Lisaks on lähiajal koosseis laienemas, aga sellest juba siis kui aeg on õige. Hinges säriseb!

RATTLER

Rattler on ohverdanud 1991. aastast altaritel piibleid ja kanu, vürtsitades death metalit karmi sõjaka okultismiga. Sellel sajandil viljeleb RATTLER šamanistlikku maagiat ning pilab kõiki religioone, raputades jäigastunud vaimseid konstruktsioone võimsa death black metaliga!EMPHASIS

Naisvokaaliga proge-metali bänd Emphasis ühendab endas klassikalised harmooniad, rasked kitarririffid ja võimsa ooperilaulu. Tänavu kümnendat juubelit tähistav Emphasis alustas koheselt kontserttegevusega nii Eestis kui Soomes ja 2016. aastal avaldasid nad Itaalia plaadifirma Underground Symphony alt esikalbumi “Revival”. Järgmise kauamängiva “Soul Transfer” (Red Rivet Records, Jaapan) salvestamisel olid kaasatud ka mitmed tuntud Eesti jazz-muusikud (Allan Järve, Raul Sööt). Hetkel töötab bänd kontseptuaalse EP kallal, mis peaks ilmavalgust nägema veel sellel aastal.

VAL TVOAR feat. C-JAM

Val Tvoar on kohalik stoner-rokki raevutsev ansambel, mille algatajaks ja eestvedajaks on Tarvo Valm. Nad on varasemalt avaldanud kaks ingliskeelset albumit, aga täna tähistavad oma esimese eestikeelse lühialbumi “… ja sahiseb vikat” sündi. Kui varasemalt on Valm kõik intrumendid stuudios ise mänginud siis sedakorda on kõik see mees paadis. Lisaks Valmi vokaalile ja kitarrile taob trummidel Mikk “Kõvasti ja õigesti” Kerner. Kitarril Silver “Ma võtan ikka oma pea kaasa” Suu ja madalate maaletooja Joel “Mis asi see on?!” Berg.

Neli meest, neli tooli, neli tšellot…

…C-JAM on unikaalne kooslus meestest, kes ei karda avardada piire ja püstitada endale enneolematuid väljakutseid. Selles on ühendatud klassikaline keelpillikvartett, improvisatsiooniline big-band, metalne ja kaasakiskuv rock-muusika, tundlik ning emotsionaalne tšellokõla.

Val Tvoar tegigi neile neljale mehele väljakutse ja nii saabki sündima esmane stoner-classicalish-ohno!-whatthehellisthat?! kaosemasin mida saab oma silmaga näha Hard Rock Laagris 3. juulil kell 21:00.TAPPER

Kui kolemuuskikakollektiivi “Tapper” ampluaa peaks kellelegi võõras olema… siis teadmiseks: need Lõuna-Eesti kratid / koerakoonlased / soigujad / rabavaimud / marrased / trollid on ilmunid välja just Teie kõige fantaasiarikkamaist unenägudeist. Selle kollektiivi sõnum on ühisus mõõgast, maagiast ja olemasoleva vahvuse ühtsusest. Kuigi lood on väänatud dimensioonidesse, mida igaüks ei näe, loob nende lugude sisu sellesamuse sõnujate ja nõidade ilma, mida igapäevaselt kogeda ei suudeta ega soovitagi. “Tapperlased” löövad fantaasia uppi, päriselu kummuli ja meeled püsti- korrast ära. Tapper mängib death-black-pagan metalit, mis on loodud “täring-paber-pliiats” rollimängude põhjal, mida on mõjutanud paljud kirjutised erinevatest fantaasia- ja ulmeraamatutest.

Kuula lisaks:
https://soundcloud.com/band-tapper
https://open.spotify.com/artist/0oY4Xdw6tyUM2o6xgakcxw…
https://music.apple.com/ee/artist/tapper/1336583815
https://www.youtube.com/channel/UCnjmFOdRUZ6QUf4LUzRRpewWOLFREDT

“Meloodiline kuid energiline, vaikne kuid vali post-grunge/post-rock. Nagu Pixies, kust laulja on vallandatud”
“Harvakuuldavalt vitaalne, on massiivset kumisevat kaunismüra ja habrast liigutavat ballaadlikkust.”
“Wolfredti jutustav kompositsioon juhatab läbi unistavate ballaadide järjepidevalt korduvate motiividega kitarrikaosesse ja vastupidi.”

Ühel päeval, aastal 2011 sai shoegaze/dreampop/indiebändide Dreamphish ja Pia Fraus trummar Margus Voolpriit aru, et temast peab saama Wolfredt. Ja see võttis ta sõnatuks. Esimesel, suuresti instrumentaalsel albumil “Lullabies to Vilhelmine” unustas ta isegi trummid, mille asemel toetasid süntesaatorivooge ja kitarrisõrmitsusi ning kohati sonicyouthilikke riffe elektroonilised biidid. Külaskäigud stuudiotesse, kus salvestasid Pia Fraus, Picnic või uus supergupp Jan Helsing jätkusid. Lisaks remiksis Wolfredt hulgaliselt teiste artistide muusikat (Pia Fraus, Galaktlan, Imandra Lake jt.). Kuni temast sai mitmepealine jõud.

Alates 2020ndast on Wolfredt neljaliikmeline bänd, mis demonstreeris oma uut jõulist saundi briti legendide OMD soojendajana Alexela Kontserdimajas.THOU SHELL OF DEATH on majesteetlikku ambient black metalit viljelev kollektiiv, kelle omapäraselt minimalistlik lähenemine muusikale leiab väljundi etteastetel, mida kodumail just tihti ei juhtu aset leidma. Kui kuus aastat tagasi esineti Laagris täiendatud koosseisuga, siis seekord on rõhuasetus TSoD’i tuuma olemusel. Esitamisele tuleb suuresti kevadel Austria plaadifirma “Talheim Records” alt välja antud kauamängiva “Witchery” materjal.


SIBYL VANE

Alternatiivrokki, inde ja post-pungi elemente kombineeriv Sibyl Vane sai alguse Pärnus aastal 2010. Järgnevatel aastatel õnnestus bändil silmapaistvalt esineda mitmel konkursil ja käed löödi Läti plaadifirmaga I Love You Records. 2012 ilmunud debüütalbumi kohta jagus kuhjaga kiidusõnu nii kohalikel kui ka piiritagustel kriitikutel. Järgnevatel aastatel tuuritas bänd intensiivselt Euroopas ja Skandinaavias, muutudes aastatega tugevaks livebändiks. 2017. aasta kevadel anti välja teine kauamängiv, mis oma minimalistliku kujundusega panustas ruumi kuulaja fantaasiale. 2020. kevadel avaldas bänd mitmekihilise ja mällu sööbiva kolmanda albumi „Duchess“, mis on tänuavaldus emadele ja naiskangelastele.SORUS

2016. aastal asutatud Sorus on lühikese tegutsemise aja jooksul välja andnud kaks täisalbumit – 2018 “Viimane kaitseliin” ja 2019 “Viimane kuningas” ning lisaks Ep “Maskid” 2020. Soruse muusikažanr on vägagi kirju. Kui esimene plaat oli muusikaliselt väga pungiliku alatooniga, siis teine plaat oli juba hard rock ja kerge powermetali sugemega. Milline saab olema Soruse kolmas täisalbum, näitab meile aeg. 2020 liitus bändiga veel naisvokaal, mis annab juurde võimsust ja särtsu käreda hääle kõrvale.HUNTA. Punkroki vaieldamatu võlu on otsekohesus ja kergus, millega meie igapäevaseid murekohti pehmeks mudimise asemel lõdva randmega nätaki! lapikuks lüüakse. Olgu selleks siis tusk, töötus ja viletsus või siis mõni argisem häda, kui näiteks loodus kutsub, kuid järts on nii pikk, et see ei saa lihtsalt kokkusattumus või juhus olla. Mõned punk-kooslused sünnivad sõna otseses mõttes liivakastist, mõned tulevad kokku täitsa meelega, et meie päev paremaks ja mõtted selgemaks lajatada.

“HUNTA on jõuk heidikutest ja kõrvalehüppajatest bändidest No-Big-Silence, Pedigree, The Sun, Goresoerd, Habemik ja krt teab veel kust…” räägib bänd ise. “Kui palju erinevat kraami kokku segada on tulemuseks tavaliseslt sitt… aga sitasurma ei ole veel keegi surnud… üks suri, aga see polnd õige sitt… let’s punk, lets roll, let’s dance… seda kõike eestlasele meelepärases kaheliitrises pudelis… või noh eesti keeles.”

Kes teab, see teab – Antikristus, Panen selle disko põlema jne, eksole. Teised saavad teadjateks, kuuljateks, nägijateks hiljemalt Hard Rock Laagris.

Hunta on:
Cram – laul; Tauk – kitarr; Taff – kitarr; Tom – bass; Mikk – trummidPÖÖLOY GLÄÄNZ

Eelmise sajandi 89a. kohtusid päikeselisel Havail Aloha Beachil puhtjuhusliqlt neli, suhtliselt geniaalset, Mulgimaa meest (Kuusik, Pulk, Valme ja Sarv). Räägiti ja arutleti päevi ja öid ning olles taas kodutanumal, st. Viljandis, pandi alus ansamblile, mis sai veider/qmmaliselt hääldamatu nime PööLoY GLääNZ, stiililiselt hakati viljelema punk-rock-muusikat.

Möödusid aastad ja PööLoY GLääNZi nimeline poisslaps kord kosus, kord kidus – nagu elus ikka! Qjunes välja oma nn.”gläänz” stiil, vahetusid sõbrad ja võitluskaaslased (kroonikate ylestähenduste järgi on PG sõbrustanud 1989-2020, kas lyhemat või pikemat aega, tervelt 34 persooniga- sh. Lauri Sommer, Jaan Shaag, Andres Linnupuu, Janek Harik, Erki Pärnoja, Sander Udikas, Arles Kangus, Kalev Koidu, Olavi Kõrre) ja elu-olu paigad (nt. kelder, firmaruum, seltsimaja, noortevangla, veel üks kelder, kool, teater, tööstushoone, garaaž, kontoriruum), tehti reise ja tuure mööda Eestit, osaleti nii suurtel massiyritustel kui ka väikestel underground-pidudel. Ajapikku saabus aga väsimus ja tydimus sellest “sex, drinks and rock´n´roll” elustiilist ning bänd peitus 2000a. varjuderiigi kardinate taha. Aga, et loodus tyhja kohta ei salli, siis peagi oldi tagasi muusika-areenil, sedakorda sai peatuspaigax suvepealinn Pärnu. Vahetus ka sõpruskond ning seoses sellega toimus muudatus ka “toidusedelis”: põhirõhq hakati panema folk-rockile, garneeringux hakati kasutama “jätsu”, bossat ja muud isuäratavat/nauditavat.

2005a. pöörduti aga tagasi traadimuusika manu ning ka isikkooseisu värskendati noorte vihaste meestega, kes lisasid muusikasse uusi värskeid kõlavärve! Kohtumispaigax sai taas Viljandi. Iga elav organism aga areneb ja liigub (väidetavalt), nii ka PööLoY GLääNZ! Pärast mõningast mõttepausi, qs otsiti elu mõtet ja vastust kysimusele: „kas olla või mitte olla?“, Vastus oli: „Olla!”

Lisax rock-muusika käänulistel teedel kondamisele, käiaxe vaheldusex ka aqstilise muusika radadel matkamas ning siis saab meite järgi lausa tantsutralli lyya! Alates aegade algusest on PG loomingus kasutatud eesti autorite textimaterjali. Algupoole valdavalt Valner Valme sulest ilmunu ja hiljem juba pea täiesti Peeter Ora varamust. Lisaväärtust loovad Aavo Kubja ja Viktor Tsoi textid! Muusika autorix on valdavalt Meelis Sarv.

30. aasta vältel on antud yle 600 kontserti ning publiqt on rõõmustatud selliste igiroheliste löök-lauludega nagu nt. “Meil pole ideaalix pruunid särgid”, “Baby don´t cry”, „Ma helistan sulle kell6!“, “Tuleviqs keegi meid ei mäleta”, “Aheldatud klaasi”, “Väike tydruk katusekambris”, “Qu igatsus”, „Eesti muld ja Eesti syda“;”Lähen… ehk leian sealt armastust”, “Hei, Punapea”, „Armastus… või midagi muud“; Arutus”; „Piisab, piisab”; „Need, kes me kunagi ei ole” jne.INTREPID

Viieliikmeline death metal bänd Tallinnast, mis on tegutsenud alates 2016. aastast. Kuigi bändi juured peituvad thrash metalis, otsustati pärast aastat tegutsemist hakata keskenduma Florida stiilis death metalile – stiilivahetus kulmineerus 2017. aasta juunis ilmunud EPga “Empress of Devastation”. 31. märtsil 2020 ilmus Intrepidi debüütalbum, “Unused Imaginative Capacity” ning just Vana-Vigalas saab esmakordselt soetada kauamängivat CD kujul ja ka näha bändi esimest korda laval pärast albumi välja andmist!


PIME

Meloodiline black metal Tallinnast, kes ühel poolt oma eepiliste meloodiatega ning teisalt atmosfäärilise ja rikkaliku black metaliga murrab iga melomaani südame. Pime kirjeldab oma muusikat kui pöördumatust saatusest tingitud meeleheidet ning tühja hinge ja vaimu avanemist toitmaks eneses peituvat koletist kõige alguse lättest.


DEFEATEM

…on metalbänd mis nägi ilmavalgust 2010. aasta novembris Valgas, kui neli noormeest leidsid ühise eesmärgi jätta jälg Eesti metalmaailma. Saades inspiratsiooni paljudelt erinevatelt roki ja metali suurkujudelt, hakatigi oma loomingut kirjutama ning peagi jõuti ka lavalaudadele. Defeatem on andnud praeguseni ligi 100 kontserti, mille hulgas on ka 2020 aprillis antud virtuaalkontsert.

Aasta 2020 alguses võitis Defeatem üle-eestilise bändide konkursi “Negativus” ning mõned kuud hiljem pandi enda versiooniga lastelaulust “Juba linnukesed” kinni Rock FM Eesti korraldatud coverikonkurss. Poistel on hoog sees ja esinemiste peale hammas verel!DESTROY URANUS

…on neljaliikmeline post/sludge metal kollektiiv, mis toob lavale kaasa rasked tammuvad riffid ja sünge kosmilise atmosfääri. Nende looming on kui musta auku vajumise soundtrack.
SKÜLLFÜKK SS

Kõnnumaa kolmest sopist kokku kogunenud Sküllfükk SS on motoriseeriv, kolbe pumpav, kiisusid tampiv (khm…) Tartu speed metali trio, mis on oma kohuseks võtnud purustada ja põletada teie kõrvade trummikiled oma mustsünkja rock’n’rolli ja d-beat speed metal punk kaosega. Andes au sellistele eelkäijatele nagu Venom, Motörhead, Midnight, Abigail, The Accüsed jt, tuleb see kolmik püha hävingumissiooniga.